Волейбольна команда Calcit Volleyball виграла фінальний турнір Кубку Словенії

Волейболісти команди Calcit Volleyball стали переможцями фінального турніру Кубку Словенії, що відбувся у рідному Камніку. У фінальному поєдинку з рахунком 3:1 (23, -20, 22, 16) вони взяли гору над чинними володарями титулу та 9-кратними тріумфаторами цього турніру ACH Volley. Для волейболістів з Камніку це другий кубковий трофей, перший – вони здобули 2001 року.

ACH Volley цьогоріч сенсаційно залишився без нагороди найвищого ґатунку.

Нинішнього сезону колективи Calcita Volleyball і ACH Volley зустрічалися двічі, обидва рази перемогу святкували люблянські волейболісти, але перемоги далися їм дуже важко. Це був лише третій фінальний двобій між волейболістами Камніку і Любляни (колись – Бледу). Волейболісти Камніку раніше святкували свій до сьогодні єдиний кубковий успіх у 2001 році перемогою над Merkurjem Bledom, а 4 роки тому, також в Камніку, перемогу здобув ACH Volley, який і тоді був у статусі фаворита. Позаторік волейболісти з Камніку вже перемагали суперника, в півфіналі. Але в фіналі вони поступилися клубу Salonit, що його торік люблянці вибили на стадії півфіналу.

У півфіналі обидва суперники здобули перемогу, не програвши жодного періоду. Calcit Volleyball був кращим за Krko, ACH Volley – за колектив Panvita Pomgrad. Люблянці скористалися трохи гіршим прийомом м’яча господарями і на першу технічну перерву пішли з перевагою в один пункт, а третій кидок Андрія Фляйса призвів до того, що вони вперше в матчі вийшли вперед (17:14). Три очки переваги люблянців зберігалися і за рахунку 20:17, але стараннями Юре Лакнер’я волейболісти Камніку зрівняли рахунок матчу (23:23), а потім, унаслідок успішної атаки Тончека Штерна, використовували здобуте очко для отримання мінімальної підсумкової переваги і випередили 1:0 за виграними періодами.

Другий період знову почався не під диктовку господарів, у яких тривали проблеми з прийомом м’яча, люблянці налагодили гру з блоками, і за 4-очкового відставання в рахунку (1:5) Брум взяв півхвилинний тайм-аут. Ще до першої технічної перерви волейболісти Камніку скоротили розрив у рахунку до 1 очка (6:7), потім відстали на 2 очка, а згодом люблянці після успішного кидка Фляйса пішли на другу технічну перерву з перевагою в 3 очки. Відмінною грою біля сітки Брулец вдалося скоротити відставання своєї команди до 1 очка (15:16), проте після серії блоків, двічі поспіль виконаних Яном Козамерніком, ACH повів з рахунком 23:16. Вирішальне очко та рівний рахунок за періодами встановив Ерік Мочалскі.

І в третьому періоді люблянська команда пішла на перерву з перевагою в 2 очки, цього разу завдяки численним помилкам волейболістів з Камніку. Лише коли господарям вдалося зменшити кількість помилок, вони, завдяки подачі Яна Новльана, збільшили рахунок (11:10), а потім, після помилки Діке Пуріча, вперше в другому періоді збільшили перевагу до 2 очок (12:10). Після блоку Козамерніка і зрізання Тончека Штерна люблянці вкотре почали лідирувати в рахунку і пішли на другу технічну перерву з 2-очковою перевагою. Але кидок Матіца Відечніка і блок Жигі Штерна зламали хід гри на користь господарів (18:16), перевага яких збереглася до кінця двобою, хід якого «прикрасили» дві невимушені помилки люблянців.

Четвертий період почався з найважливішого штрафного волейболістів Камніку, який заробив Тончек Штерн. Він завдав господарям додаткового імпульсу. Завдяки зусиллям Домена Котніка, вони відірвалися від люблянців на 6 очок (10:4), а чудовий Жига Штерн, який провів у повітрі більше часу, ніж на землі, з новою «бомбою» збільшив перевагу до 15:8. Різниця в 7 очок збереглася і після другої технічної перерви. Протягом всього періоду на майданчику домінували волейболісти з Камніку, які після серії блоків вели 22:9. Наприкінці матчу вони трохи втратили концентрацію, але підсумкову перемогу впевнено зафіксував чудовий Жига Штерн.