Чемпiонат Європи з баскетболу 2015: словенцi приборкали «Помаранчевих левiв».

Словенські баскетболісти вдруге поспіль здобули перемогу. Цього разу – в двобої з голландцями. Зоран Драгіч приніс вирішальні очки команді на останній хвилині матчу.

Під завісою зелених футболок вболівальників, що прикрасили Арена Загреб на вчорашньому матчі проти Нідерландів, збірна Словенії з баскетболу здобула важливі два очки. Незважаючи на впертий опір «Помаранчевих левів», підопічні Юрія Здовця в підсумку перемогли з рахунком 81:74.

Вже другий матч поспіль найуспішнішим гравцем національної баскетбольної збірної Словенії стає Клемен Препелич, який вчора набрав 16 очок, з них останні 4 – зі штрафного кидка.

Важливу роль у перемозі словенської команди також зіграв Зоран Драгіч (13 очок), який на останніх хвилинах гри набрав 5 очок і, таким чином, зробив вирішальний внесок у збереження мінімальної переваги над голландськими конкурентами. Таку ж кількість очок набрав гравець підмосковних Хімок Яка Блажич. 11 очок команді приніс її регулярний бомбардир Ален Омич.

«Мої вітання хлопцям, що зіграли хороший матч. Це особливо відноситься до першої половини зустрічі, в якій ми провели заплановані комбінації і позбавили супротивника його козирів. Я не знаю, чому ми у другій половині зіграли так мляво. Ми втратили ритм, допускали помилки рівня початківців і були недостатньо агресивні. Наприкінці зустрічі, за підтримки вболівальників, ми все ж перевершили суперника. Ключовими були 2–3 хороших захисти при передачі м’яча, які дозволили нам здобути кілька важливих очок. Зоран Драгіч в останні хвилини поєдинку взяв на себе відповідальність і 5-ма набраними очками зняв питання про переможця. Завтра нас чекає абсолютно інша гра. Греція має, на мій погляд, найкращу команду на цьому чемпіонаті, і, чесно кажучи, мені здається непереможною », – сказав після вчорашньої гри в інтерв’ю СТА тренер словенської збірної.

Словенці, які сьогоднішньою перемогою практично гарантували собі участь в 1/8 фіналу, зіграли зі збірною Греції вчора о 15.00, з результатом 83:72 на користь Греції. Сьогодні, 10 вересня, в цей же час словенці битимуться з македонцями.

В останніх 2-х поєдинках збірна Словенії спробує взяти максимум очок перед заключними фінальними двобоями у французькому Ліллі.