Фортуна (або журі) не була на боці Петера Превца: перемога дісталася Фройнду. Превц у складній боротьбі посів третє місце.

Словенський ас зі стрибків з трампліну Петер Превц лідирував після першого туру Новорічних змагань в Оберстдорфі, з низки причин завершив виступ на третьому місці. Переміг словенця вже відомий Северин Фройнд, який використовував хороші вітрові умови, а потім до цієї боротьби підключилося журі, яке занизило йому показники щодо стрибка. На другому місці опинився австрієць Міхаель Хайбек.

Петер був задоволений результатом після змагання. «У першому стрибку я зробив маленьку помилку, але, на щастя, склалися хороші умови, і це не зіграло проти мене, тому стрибок був виконаний, і я став чекати другої серії», – спочатку сказав старший з братів Превц і додав, що постійна зміна показників виступаючих анітрохи не збентежила його перед наступним стрибком. «Другий стрибок був на дуже високому рівні, але, на жаль, ситуація трохи змінилася. Я знав, що щось сталося, адже п’ять спортсменів переді мною показали результати нижче за попередні, а згодом знову вирівняли показники. Я думаю, що це чергування не вплинуло на те, як я стрибнув». Превц все ж залишається у змаганні за перемогу на новорічному турнірі, хоча і з розривом у сім очок. Він знає, що в кінці (не) щастя вирівняється. «Важливо залишатися позитивним і впевненим, яким я і був, і думаю, що ми, з рештою, з більшою або меншою удачею все завершимо добре», – закінчив він.

Северин Фройнд

Варто додати, що всі, хто стрибнув у першій серії з п’яти стрибків після Северина Фройнда, показали значно гірші результати, ніж німець. Штефан Крафт посів 7-ме місце, Даніель Андре Taнде – 10-е місце, а Петер Превц встиг посісти 3-тє місце.

Петер Превц все ж лідирував після першої серії, норвежець Даніель Андре Taнде відстав на 4,9 пункту, на 6 пунктів відійшов з позиції земляк переможця новорічного турніру австрієць Стефан Крафт. Далі йшли норвежець Андерс Фаннемель (130,5) і Фройнд (126). Останній, до речі, відстав на 7,4 пункта. На 13-му місці був Ланішек, 15-м став Домен Превц, 29-м – Краньц. Домен Превц у фіналі показав себе трохи слабше, ніж в першій серії, і, з найгіршим в історії Кубка світу стрибком, значно відстав у турнірній таблиці.

Серед фаворитів засвітився японський ветеран Норіакі Касаі з 133,5 м., після чого з перемістився з 8-го на 5-те місце. Обігнали його тільки Хайбек і Фройнд. Останні так і залишалися на своїх позиціях, доки не помінялися погодні умови. У зв’язку з погіршенням вітру вони збільшили траєкторію польоту, що не допомогло Крафту, який після стрибка на 127 м. опинився на 7-му місці. Норвежець Танде стрибнув майже на 119 м. і закінчив на 10-му місці.

Було ясно, що двадцятитрирічному Превцу доведеться поборотися, аби здобути 4-ту поспіль перемогу, адже він залишався непереможним з 13 грудня 2015 року, коли виграв змагання в Нижньому Taгілі, а до цього був вже дворазовим чемпіоном у швейцарському Енгельберзі. Перед новорічними змаганнями, в середині минулого тижня в Планіці, він встиг ще раз виступити під словенським прапором. На високій трасі в Оберстдорфі, де словенець ще не перемагав, він був близький до зеленої лінії, яка принесла б йому перемогу, але все ж занадто далеко від неї, оскільки відразу після нього Фройнд показав високі результати. Незважаючи на погіршення умов, Превц вийшов на подіум і отримав шанс після Приможа Петерка стати другим словенцем – призером престижного турніру чотирьох трамплінів.

У першому турі відбіркових стрибків Петер Превц легко відсунув норвежця Андреаса Штернера (114 м.). Домен Превц після погіршення погодних умов обійшов німця Міхаеля Ноймайера (123 м., 122,3), Ланішек – австрійця Мануела Поппінгера (117 м., 115,5), Краньц обіграв поляка Стефано Хуло (111 м., 108,1). Бартол очікувано прийшов з Kрафтом, Тепеш несподівано програв двобій з німцем Піушем Пашкеєм (112,5 м., 109,9).