Міна Маркович – віце-чемпіонка Європи зі спортивного скелелазіння

Міна Маркович всьоме завоювала медаль чемпіонату Європи зі спортивного скелелазіння (лазіння на складність).

В активі словенських скелелазів-професіоналів вже 17 медалей чемпіонатів Європи. Остання з них – на рахунку Міни Маркович. На жаль, вона не змогла захистити чемпіонське звання, завойоване у 2015 році в Шамоні (Франція), однак її срібна медаль теж немало значить.

29-річна уродженка Птуя була найдосвідченішою фіналісткою минулого чемпіонату Європи зі спортивного скелелазіння. У фіналі її зуміла випередити тільки талановита 21-річна бельгійська спортсменка Анак Верховен (Anak Verhoeven), яка піднялася на 15 зацепів вище. Незважаючи на те, що Міна Маркович не спромоглася захистити чемпіонське звання, вона завоювала медаль вже на п’ятій першості Європи поспіль. Це її сьома медаль за кар’єри, і четверта – в лазінні на складність.

Торішня переможниця Кубка світу в лазінні на складність Янья Гарнбрет відмінно стартувала в Італії в лазінні на швидкість і виграла кваліфікаційний раунд. Вона – єдина з спортсменок – подолала всі зачепи до вершини, а у півфіналі поступилася лише Анек Верховен. У фіналі в неї знову були реальні шанси на медаль континентальної першості – у позаминулому році в Шамоні вона стала другою, поступившись співвітчизниці Міні Маркович, а цього разу вона зробила невимушену помилку і фінішувала четвертою.

На минулій першості було апробовано нове експериментальне правило: дозволений час лазіння у (напів-)фіналі скоротилося з 8 до 6 хвилин. Головною «жертвою» нововведення став провідний словенський скелелаз і минулорічний переможець Кубка світу Домен Шкофіц. У фінальному раунді він йшов вище інших спортсменів, але при цьому перевищив встановлений ліміт часу, тому йому зарахували 45 зацепів. Тож замість перемоги йому довелося задовольнитися п’ятим місцем.

Джерело: delo.si