Народження нової гірськолижної зірки: Ілка Штухєц перемогла на етапі Кубка світу

Словенська гірськолижниця Ілка Штухєц здобула перемогу на швидкісному спуску етапу Кубка світу в канадському Лейк Луїзі.

Друге місце зайняла італійка Софія Годжі, яка поступилася переможниці 0,22 секунди, третьою фінішувала шведка Кайса Клінг, а діюча переможниця Кубка Світу Лара Гут задовольнилася четвертою позицією. Лідер загального заліку – Мікаела Шиффрін – також взяла участь у змаганні (18-е місце). Цього року вона змагається за великий кришталевий глобус у змаганнях на швидкість.

Неймовірно успішний старт

Ілка Штухєц стартувала на лижах Stoeckli за прикладом своєї знаменитої співвітчизниці Тіни Мазе й показала найкращий час на всіх проміжних етапах дистанції. Вона виступила в кращих традиціях легендарної американської гірськолижниці Ліндсі Керолайн Вонн, «королеви» Лейк Луїза (14 перемог на швидкісному спуску), яка завершила кар’єру через травму, – впевнено, елегантно та дуже швидко. Вже через півхвилини після старту вона мала 0,63 секунди переваги над італійкою Софією Годжі.

Ілка Штухєц: дівчина, яка знає, як підняти пил

26-річна уродженка Штирії Ілка Штухєц, яка вже двічі перемагала на молодіжних чемпіонатах світу (2007 – слалом, 2008 – швидкісний спуск), нарешті продемонструвала свій потенціал, здобувши свою першу перемогу на етапі Кубка світу. Тепер можна з упевненістю сказати, що словенський гірськолижний спорт отримав нову переможницю етапу Кубка світу. Це стало рівно через два роки після останнього тріумфу найбільш титулованої представниці Словенії у цьому виді спорту Тіни Мазе (12 грудня 2014 року, гігантський слалом в Орі).