Національна збірна Словенії вийшла у фінальний турнір Чемпіонату Європи з баскетболу

Підопічні російського фахівця Ігоря Кокошкова здобули п’яту перемогу поспіль. У суботу на них чекає вирішальний матч за перше місце в групі Е проти збірної України.

Любляна. — Мету потрапити до фінального турніру чемпіонату Європи досягнуто. Словенія вийшла у фінальний турнір чемпіонату Європи 2017 року з баскетболу за тур до завершення кваліфікаційного раунду й тепер може впевнено почувати себе перед заключною суботньої грою в Україні. Вона більш ніж переконливо (85:63) обіграла Болгарію, яка змогла надати запеклий опір тільки в першому періоді.

Шлях Словенії до тринадцятого поспіль виходу до фінального турніру континентальної першості з баскетболу спочатку здавався більш тернистим і непростим. Перші десять хвилин звітного поєдинку з болгарами не вселяли оптимізму, так як гра у словенців не пішла. До всього іншого майданчик тимчасово покинув капітан Горан Драгіч через загострення болю в коліні. Тренери вирішили забезпечити йому короткочасний перепочинок, побоюючись рецидиву старої травми. Словенці невдало проводили свої контратаки, і лише Гашпер Відмар зумів зберегти комфортне відставання в рахунку, набравши 8 з 16 очок. Але інші лідери збірної (Клемен Препеліч, Едо Муріч, Яка Блажич, Ален Оміч) не зуміли належним чином проявити себе.

Словенцям вдалося переломити хід поєдинку під час другого періоду й зрівняти рахунок (23:23) після вдалого кидка Горана Драгіча. Коли капітан повернувся до гри, словенці зуміли перехопити ініціативу. Їх гра в нападі часом нагадувала боксера на рингу, що завдає відчайдушних ударів, котрі не влучають у ціль. Захист зумів гідно відіграти перший і другий періоди, а ось винахідливості й спритності лінії атаки явно бракувало. Жоден з гравців з реноме бомбардира не виявив очікуваної легкості й ритмічності. Складалося відчуття, що лише агресивна гра в обороні надасть бажаний результат.

На вирішальний період словенці вийшли з роздягальні куди більш зібраними й налаштованими на боротьбу. Спочатку Клемен Препеліч вдало реалізував триочковий. Дії гравців у атаці вміло координував капітан Горан Драгіч. Швидкий перехід з оборони до атаки й точність кидків словенських баскетболістів привели до того, що за підсумками десяти хвилин останнього періоду Болгарія програвала 34 очка. Словенці зуміли поліпшити свої статистичні показники в усіх категоріях. Статистика триочкових — 10 влучних кидків проти 6 у болгар. Відсоток попадань після двоочкових кидків, що становив після першого періоду 58,3%, зріс до 60,8%, а показник стрибків — 36:24 на користь словенців.

Джерело: delo.si