Петер Превц святкував перемогу на етапі Кубку світу в Віллінгені, Німеччина.

Петер Превц здобув переконливу перемогу на етапі Кубку світу в німецькому Віллінгені. Він показав результати 148,5 м. і 145,5 м. і набрав 264,9 очка. Другим став норвежець Кеннет Гангнес, третім – чемпіон світу німець Северин Фройнд. Юрій Тепеш (134 м. і 133 м., 194,8 очка). Решта словенських лижників вибули вже після першої спроби.

Петер Превц святкував четверту перемогу поспіль на етапах Кубка світу зі стрибків з трампліну. Ця перемога стала для нього сьомий у сезоні та тринадцятої в кар’єрі. Після тріумфу на 64-й новорічної серії турнірів, сьогодні він ще більше збільшив відрив у загальному заліку Кубка світу від німця Северина Фройнда.

Превц вже набрав понад балів 1000 (1024), Фройнд – відстає на 245 пунктів (779), Кеннет Гангнес з 675 очками – третій у загальному заліку.

Петер Превц перемогою в Віллінгені досяг 57-го тріумфу словенських спортсменів в історії змагань зі стрибків з трампліну. З цих 57 перемог 48 – індивідуальних на етапах Кубка світу та 9 – у командному заліку. Петер Превц з 13-ма індивідуальними перемогами в рейтинзі словенських стрибунів поступається поки що тільки Пріможу Петерці, на рахунку якого – 15 перемог.

«Захоплююче, але важке змагання. Знову хороша турнірна проба сил для мене. У суботу у мене були деякі проблеми через вітер, і сьогодні теж була присутня деяка нервозність. Сьогодні теж був вітер, але підсумки старту були куди більш справедливі. Коли хтось знаходиться в хорошій формі, все разом на дистанції бачиться аж надто легко. Але озираючись назад, на зусилля, докладені в ході підготовки до сезону, все, звичайно, виявляється набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Напередодні старту на літньому Чемпіонаті світу я хочу потренуватися на схилах, щоб потім насолоджуватися польотами», – зазначив Петер Превц після турніру.

Він лідирував вже після першої спроби, другий – Гангнес – відставав на 8,4 очка, третій – Фройнд – відставав на 8,6 очка. Переможець кваліфікації Юрій Тепеш був, як єдиний словенський фіналіст, після першої спроби на16-му місці і у фіналі отримав три бали. У боротьбі за місця на п’єдесталі зійшлися три лідери загального заліку Кубку світу. Спочатку Фройнд на 9 очок випередив кращого австрійця Стефана Крафта, потім німця впевнено обійшов Кеннет Гангнес – 141 метр і 15,2 очка переваги в загальному рейтингу.

Петер Превц ще раз довів, що цієї зими він перебуває у відмінній формі. Він знову встановив рекорд дальності стрибка в серії і на 15,5 очка випередив норвежця Гангнеса. Превцу найдовший стрибок вдався вже в попередньому раунді – 149,5 м. і 93, 4 очки. Решта словенських лижників вибули вже після першої спроби.

Домен Превц (122 м., 80, 2 очок). Прийшов до фінішу 38-м, Анже Ланішек – 42-м, (120 м., 72, 59 очок), Андраж Пограйц фінішував 46-м (118 м., 65,1 очок) Роберт Краньц – 47 м. (119 м., 61,6 очок).

Юрий Тепеш

Юрій Тепеш

Краньц, четвертий у кваліфікації, знову невдало виконав стрибок, як і напередодні в командних змаганнях, показавши результат лише на метр більше, ніж Пограйц, але отримавши гірші оцінки суддів. Обидва вибули після першої спроби, як і Анже Ланішек, і, що виявилася несподіванкою, Домен Превц. Домен Превц фінішував другим у попередньому раунді (145 м., 69,3 очок) ставши кращим словенським учасником в суботньому командному старті. Вибувши після першого стрибка, він, з 276-ма очками, поступився місцем у десятці загального заліку Кубку світу японському ветерану Норіакі Касаі (278 очок).

Кращі лижники-стрибуни у другій половині наступного тижня зберуться в Австрії, де їх чекає старт Чемпіонату світу зі стрибків у висоту.