Петер Превц та Тіна Трстеньяк були визнані спортсменами року в Словенії

Спортсменами 2016 року стали стрибун з трампліна Петер Превц, дзюдоїстка Тіна Трстеньяк та національна збірна з хокею.

Спортсмени отримали грамоти від Асоціації словенських спортивних журналістів (DŠNS) на урочистій церемонії в Цанкар’євому будинку. У голосуванні взяли участь 119 спортивних журналістів.

Петер Превц випередив яхтсмена Жбогара

Серед чоловіків перемогу з великим відривом святкував Петер Превц (266 голосів). Друге місце зайняв яхтсмен Василь Жбогар (124), а третє дісталося чемпіону Світу з мотокросу класу MX1 Тіму Гайсеру (120).

У минулому сезоні Петер Превц виграв новорічну серію та став чемпіоном світу з польотів на лижах, а точку над «i» він поставив, завоювавши великий кришталевий глобус. Нагороду найкращому спортсмену країни – золотий факел – Петеру Превцу вручила бігунка Бригіта Буковец, срібний призер Олімпіади в Атланті.

Тіна Трстеньяк – краща у жіночому заліку

У жіночому заліку дзюдоїстка Тіна Трстеньяк впевнено випередила (346 голосів) дзюдоїстку Анамарі Веленшек (181) та спортивну альпіністку Янью Гарнбрет (109). Тіна Трстеньяк стала чемпіонкою Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро в категорії до 63 кілограмів. Приз Тіні як найкращій спортсменці року вручив легендарний словенський весляр, олімпійський чемпіон Ізток Чоп.

«Рисі» випередили гандболістів

Командою року стала збірна Словенії з хокею, яка у вересні вдруге поспіль гарантувала собі участь на Зимових Олімпійських іграх в корейському Пьончангу. Головному тренеру «рисей» Ніку Жупанчичу нагороду вручив Душан Хауптман. Хокеїсти (61 голос) випередили гандболістів (49) та каноїстів (5).

Найперспективніша молода спортсменка – Янья Гарнбрет

Нагорода найперспективнішої молодої спортсменки дісталася Яньї Гарнбрет – чемпіонці світу та власниці Кубка світу. Кращою спортсменкою-інвалідом стала стрілок Веселка Пєвєц, чемпіонка Паралімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро.

Трансляцію церемонії проводила журналістка словенського телебачення Санья Модріч, а музичними гостями стали Ніна Пушлар та Златко.