Підсумки Люблянського марафону

Переможцем Люблянського марафону став кенієць Лабан Мутаі.

Переможцем Люблянського марафону став кенієць Лабан Мутаі (2:09:16), якому, однак, не вдалося встановити новий рекорд на дистанції 42 км. Мутаі на кілька секунд випередив своїх співвітчизників Філіппа Санга Кімутая (2:09:19) та Левія Омарія Матеба (2:09:37).

Справжня драма сталася приблизно на 38-му кілометрі дистанції, коли група лідерів звернула з траси, прослідкувавши за машинами поліції та знімальної групи. В результаті вони пробігли зайві 600 метрів, що викликало бурхливу реакцію на фініші.

Представник організаторів Андрій Раздріх  в інтерв’ю Val 202 пояснив: «Сталася неприємна ситуація. Машина поліції та автомобіль знімальної групи випадково звернули не на ту вулицю. За ними прослідували й перші три бігуни. Через це, за нашими даними, вони пробігли зайві 500-600 метрів, що завадило їм показати хороший результат. Нам дуже шкода, наразі ми вирішуємо всі питання разом з  менеджерами учасників. На жаль, офіційно змінити результати ми не в змозі. Скоріш за все, ми виплатимо компенсацію за цей неприємний інцидент».

Серед дівчат перемогу також здобула кенійка

У жіночому заліку перемога також залишилася за Кенією – чемпіонкою стала Пьюріті Чангвон (2:29:31), друге та третє місця посіли ефіопки Шашо Інсерму (2:30:53) та Бешаду Бекеле Бедане (2:31:05).

Серед словенських учасників кращий результат показали Хелена Яворнік (2: 54,59), яка зайняла 7 місце, та Алеш Жонтар (2:36:57) – 11-е. Словенська рекордсменка Хелена Яворнік, яка нині виступає як любитель, у травні цього року в Раденці на 50-му році життя пробігла свій 50-й марафон та виграла 40-й титул чемпіонки країни.

Забіг на 21 км. мав статус чемпіонату країни

У чоловічому міні-марафоні, що мав статус чемпіонату країни, переміг Петер Ламовец (1:07:44), а чемпіонкою стала Соня Роман (1:17:50).

Блаж Град у четвертий раз отримав перемогу на дистанції 10 км.

Першими на дистанцію вийшли учасники забігу на 10 км. У чоловічому заліку перемогу здобув Блаж Град (31:44), який випередив на фініші Матея Штурма (31:46). Для Блажа Града ця перемога стала вже четвертою на подібній дистанції. У жіночому заліку не було рівних Лаурі Штаубер (37:14), другою фінішувала Тіна Чесник (38:53).

У забігу на 42 км. брали участь 2 610 марафонці

У забігу на найдовшу дистанцію взяли участь 2 074 спортсмени та 536 спортсменки.

Ljubljanski maraton

Всі дистанції починалися на Slovenska cesta між готелем Cubo та Уршулінскою церквою, а фініш був на Kongresni trg. Переможець на дистанції 42 км. отримав 20 тис. євро. Всього за 2 дні змагань в них прийняло участь майже 28 500 осіб.

Джерело: rtvslo.si