Словенець Ян Облак – володар Суперкубка УЄФА

Словенський голкіпер мадридського «Атлетіко» Ян Облак став володарем Суперкубка УЄФА. У середу, 15 серпня 2018 року, в Талліні його клуб переміг найбільшу титуловану команду світу і Європи – мадридський «Реал» – з рахунком 4: 2. Золоту медаль володаря Суперкубка Яну Облаку вручив його співвітчизник – президент УЄФА Олександр Чеферін.

«Реал» вперше на міжнародній арені виступав без своєї головної зірки – Кріштіану Роналду, який влітку перейшов до туринського «Ювентуса». На посту головного тренера королівського клубу замість Зінедіна Зідана нині працює екс-наставник національної збірної Іспанії Хулєн Лопетегі.

Вже на 51-й секунді матчу рахунок відкрив півзахисник “Атлетіко” Дієго Коста, ставши автором найшвидшого гола в історії поєдинків за Суперкубок УЄФА. В середині першого тайму рахунок зрівняв форвард «Реала» і національної збірної Франції Карім Бензема. На 63-й хвилині після фолу рукою Хуанфрана у ворота «Атлетіко» був призначений пенальті, який успішно реалізував капітан «Реала» Серхіо Рамос. Але «Атлетіко» не склав зброю і на 79-й хвилині Дієго Коста, зробивши дубль, зрівняв рахунок. Гра перейшла у додатковий час, в якому «Атлетіко» повністю переграв маститого суперника. Вирішальні голи забили Сауль Нуньєс (98-я хвилина) і Коке (104-я хвилина).

Таким чином, мадридський «Атлетіко» став триразовим володарем Суперкубка УЄФА. В активі «Реала» – 4 аналогічних трофея. Лідерами за кількістю завойованих суперкубків залишаються Барселона і Мілан – на їхньому рахунку по 5 трофеїв.

Нагадаємо, 16 травня цього року в Ліоні у складі мадридського «Атлетіко» Ян Облак став переможцем Ліги Європи. А в серпні стало відомо, що словенського футболіста придбав лондонський «Челсі». Трансферна вартість воротаря становить астрономічні 100 мільйонів євро. Згода на придбання словенського голкіпера вже дав президент «Челсі» Роман Абрамович. Контракт стане рекордним в історії світового футболу: настільки дорого не оцінювався ще жоден голкіпер.

Джерело: siol.net