Словенська дзюдоїстка Уршка Жолнiр передала «Докторат» Фабьяну.

Дзюдоїстка з Целья Тіна Трстеньяк у суботу здобула шосту перемогу поспіль у Кубку світу.

Словенські дзюдоїсти минулими вихідними блискуче виступили на двох міжнародних «фронтах». На Гран-прі в Будапешті вони вибороли 3 медалі. Тіна Трстеньяк (у категорії до 63 кг.) святкувала нову перемогу в Кубку світу, Ана Веленшек (у категорії до 78 кг.) та Рок Дракшич (у категорії до 73 кг.) поступилися тільки у фіналах. У турнірі на Кубок Європи у м. Подчетртек словенці посіли 6 призових місць.

На представницькому турнірі з дзюдо в Словенії золоті нагороди дісталися Христині Вршич (у категорії до 48 кг.) і Анці Погачнік (у категорії до 70 кг.). Срібну медаль отримала Уршка Грачнер (у категорії понад 78 кг.). Бронзові медалі дісталися Кларі Апотекар (у категорії до 78 кг.), Гаспері Єрману (у категорії до 81 кг.) і Віто Драгичу (у категорії понад 100 кг.). Головне слово, однак, належало найтитулованішій словенській дзюдоїстці Уршці Жолнір, яка завершує офіційну кар’єру.

Уршка Жолнір, за її власними словами, своїми перемогами зобов’язана і вдячна тренеру Мар’яну Фаб’яну. «Без нього я б не досягла успіхів. Він один-єдиний, унікальний у своєму роді. Допоки «Фабі» працюватиме в дзюдо, будуть і медалі. З цієї нагоди, вона передала йому «докторат» – загальну фотографію з ним, яка була зроблена після олімпійського тріумфу в Лондоні. Цельскій фахівець при цьому трохи замислився, проте слів напуття слухати не побажав.

Уршка Жолнір дуже тішиться успіхам Дракшича, Веленшек і особливо Трстеньяк, якій вона сама допомагала. «Тіна 2 роки була моїм спаринг-партнером», – сказала Уршка Жолнір. «Я навчила її всьому, що сама вмію», – сказала 33-річна спортсменка, яка не відчувала гіркоту поразки з серпня минулого року.

Джерело: delo.si