Словенська легкоатлетка Андрея Стерле Подобнік – переможниця Everest Trail Race

Словенська легкоатлетка Андрея Стерле Подобнік стала переможницею шестиденного забігу Everest Trail Race. Майже 160-кілометровий маршрут навколо найвищої гори світу – Евересту вона подолала за 30 годин та 53 хвилини, в той час як дві її головні суперниці з Великобританії відстали на 3 та 9 годин. Словенська бігунка в дисципліні з гірського надмарафону зайняла 10-е місце в загальному заліку й отримала неофіційне прізвисько «гімалайської принцеси». Чемпіоном в загальному заліку став непалець Пасанг Лама (22:04:20).

Забіг в Гімалаях вважається екстремальним заходом, оскільки бігуни змагаються на великій висоті над рівнем моря й ведуть боротьбу не тільки один з одним, але також з холодом, вітром та браком кисню. Щоденні стрибки висот на дистанції становлять від 3200 до 6600 м. Останній етап дистанції завершився на висоті 4200 м. над рівнем моря після 16 кілометрів підйому.

Словенська чемпіонка Андрея Стерле Подобнік, мати двох дітей, здобула перемогу напередодні свого 40-річчя. Після повернення додому вона зазначила: «Я втомилася, але від радості ти просто забуваєш про втому. Цікавий, важкий досвід». За словами спортсменки, найважче було на другому етапі, коли у неї сильно розболілася голова та з’явилося відчуття нудоти.

Джерело: rtvslo.si