Словенські лижники Ілка Штухєц та Домен Превц – лідери призових рейтингів

Гірськолижниця Ілка Штухєц та стрибун з трампліна Домен Превц в першій частині зимових змагань 2016/17 мимоволі змагаються за приз глядацьких симпатій словенських уболівальників. Після вдалих стартів на перших декількох етапах вони обидва мають однакову кількість перемог – по чотири перемоги кожен.

Ілка Штухєц здобула перемогу у 4 з 6 етапів Кубка світу, а також зайняла одне п’яте та одне сьоме місце. Вона очолює рейтинг, заробивши 188 300 швейцарських франків (175 146 євро). Стільки не зміг заробити навіть знаменитий австрієць Марсель Хіршер (171 350 швейцарських франків). У жіночому рейтингу за Ілкою Штухєц йде швейцарка Лара Гут з 172 600 швейцарськими франками, а на третьому місці – американка Мікаела Шіффрін із 166 475 швейцарськими франками. Серед інших словенських гірськолижниць 33-е місце посідає Ана Древ з 7 800 франками.

Нагороди в гірськолижному спорті – значно вищі, ніж в стрибках на лижах з трампліну (за перемогу гірськолижники отримують 45 000 швейцарських франків, а стрибуни – тільки 10 000 швейцарських франків). Тому заробіток Домена Превца – скромніший. У 17 років він вже зумів здобути ряд перемог в цьому сезоні Кубка світу. Він заробив 53 000 швейцарських франків (49 297 євро), зайнявши чотири перших місця, а також фінішувавши на другому, шостому й тринадцятому місцях.

Другий за цим списком – поляк Каміль Стох, який значно відстає від лідера, маючи у своєму активі 39 800 швейцарських франків. Третій – норвежець Даніель-Андре Танде, який є найближчим переслідувачем словенського стрибуна в загальному заліку (540-382). На перших восьми етапах сезону він отримав 38 200 швейцарських франків.

Минулорічний переможець Кубка світу зі стрибків на лижах з трампліна – Петер Превц – після не надто вдалого старту нового сезону посідає 17-е місце (14 000 швейцарських франків). Жан Краньєц – 16-й в чоловічому заліку з 14 000 швейцарськими франками (два четвертих місця), на 17-му місці – ще один представник Словенії – гірськолижник Боштьян Кліне (13 303 швейцарських франків).

Джерело: delo.si