Словенці – бронзові призери чемпіонату світу з гандболу у Франції

Словенські гандболісти завоювали бронзову медаль на чемпіонаті світу у Франції. У захоплюючому матчі за 3-е місце вони обіграли збірну Хорватії — 31:30. У другому таймі Словенія поступалася з різницею у 8 м’ячів (16:24), проте за рахунок морально-вольових якостей, зуміла вирвати перемогу на останніх секундах.

Хорватам, які відіграли у п’ятницю важкий півфінальний матч з Норвегією, в кінці поєдинку не вистачило сил, а словенці, навпаки, додали. У драматичній кінцівці Дарко Цінгесар зрівняв рахунок (29:29), а вирішальний м’яч на останній хвилині зустрічі провів Борут Мачковшек. Гравцем матчу став Марко Безьяк.

Марко Безьяк відкрив рахунок

Словенія вдало розпочала матч й Марко Безьяк став автором першого м’яча у поєдинку. Хорвати зусиллями Луки Ціндріча відновили рівновагу, проте ненадовго. Кидок Матея Габера знову вивів Словенію вперед. Далі команди втратили кілька нагод відзначитись, після чого Домагой Дувняк знову порівняв рахунок – 3: 3. Дуже добре провів зустріч голкіпер збірної Хорватії Іван Стеванович, який відбив кілька небезпечних кидків.

Штрлек відзначився дублем й зробив рахунок 5: 3

Два вдалих кидка поспіль Мануеля Штрлека вивели Хорватію вперед – 5:3. Скоротити розрив у рахунку зміг Від Кавтічнік – 5:4.

Тайм-аут Веселіна Вуйовича не допоміг

Хорвати злагоджено оборонялися й небезпечно контратакували. Дві наступні атаки словенців закінчилися невдало, чим не забарилися скористатися хорвати — голи Стіпе Мандалініча та Златко Хорвата відобразилися на табло цифрами 7:4. Головний тренер збірної Словенії Веселін Вуйович був змушений взяти тайм-аут, який, втім, не допоміг. На влучний кидок Ніка Хенігмана хорвати відповіли двома голами, зберігши приємні для себе «+3» до 19-ї хвилини.

Незважаючи на те, що словенці мали зайвий день відпочинку у запасі, хорвати виглядали активнішими, а підопічним Вуйовича ніяк не вдавалося знайти свою гру. На гол хорвата Марко Маміча, який зробив рахунок 12:8 словенці відповіли точним влученням Ніка Хенігмана — 12:9.

До перерви Хорватія вела з рахунком 18:13

У першому таймі гра словенців залишала бажати кращого, їм не вистачало запалу. Лука Шебетіч двічі відзначився голом у ворота Скока — й рахунок на табло став 16:11. Під завісу першої половини зустрічі команди обмінялися голами — на гол Луки Ціндріча словенці відповіли влучним пострілом Юре Доленця. Команди пішли на перерву із рахунком 18:13.

Хорватія збільшує відрив до 8 м’ячів

На початку другого тайму Словенія, здавалося б, піднялася духом. Спочатку відзначився Матей Габер (18:14), потім Матевж Скок не дозволив переграти себе Мамічу й словенці пішли у контратаку, яка завершилася голом Міхі Зарабеця — 18:15. Проте розвинути успіх не вдалося — Доленець та Габер не змогли вразити ворота Стевановича, а хорвати були точними й рахунок став 20:15. На 38-й хвилині Штрлек довів рахунок до 21:15. Але неприємності для словенців на цьому не закінчилися. Зарабець втрачає м’яч й Домагой Дувняк в атаці збільшує перевагу хорватів до 7 м’ячів — 22:15. Веселін Вуйович бере другий тайм-аут, проте й це не допомагає. Майже відразу кидки Тіна Контреца ще більш зміцнюють перевагу збірної Хорватії — 24:16.

На 50-й хвилині Словенія скоротила відставання до чотирьох м’ячів

На заключному відрізку зустрічі хорвати намагалися діяти від оборони, утримуючи перевагу в кілька м’ячів. Проте стримати Словенію виявилося непросто. Спочатку тричі був точний Блаж Благотіншек —відставання зменшилося до п’яти м’ячів (21:26). Штрлек зміг знову вивести Хорватію вперед — 27:21, але словенці тут же відповіли влучними кидками Гашпера Маргуча та Марко Безьяка й різниця скоротилася до 4 м’ячів — 27:23. На 50-й хвилині вже наставник збірної Хорватії Желько Бабіч був змушений взяти тайм-аут.

Чудова перемога Словенії

Одразу після відновлення гри був вилучений з поля Борут Мачковшек, але це не зупинило Словенію. Ян Гребенц на 54-й хвилині закинув свій третій м’яч й таким чином скоротив перевагу хорватів до «+3» — 26:29. Хорвати почали помітно втомлюватися. Кидок Дарко Цінгесара встановив рахунок 27:29, а потім відзначився Борут Мачковшек, який повернувся на майданчик й перевага хорватів стала мінімальною — 28:29. Желько Бабічу нічого не залишалося як взяти ще один тайм-аут. Проте виправити ситуацію не вдалося. Чергова атака хорватів закінчилася втратою м’яча, а у контратаці Дарко Цінгесар зрівняв рахунок. Засмучені хорвати кинулися вперед, проте Штрлек не зумів переграти Урбана Лесьяка, а у контратаці Борут Мачковшек забив переможний гол — 31:30. У хорватів залишався час на одну атаку, проте словенці не здригнулися. Перемога!

Джерело: rtvslo.si