Studentica Ekonomskog fakulteta u Ljubljani osvojila je srebrnu medalju na Europskim igrama

Tjaša Ristić, studentica Ekonomskog fakulteta u Ljubljani osvojila je srebrnu medalju na Europskim igrama u Minsku. U finalnoj utakmici u težinskoj kategoriji do 61 kg, slovenska karatistica ustupila je mjesto Ukrajinki Aniti Serjoginoj. U polufinalnoj borbi pobijedila je  Francuskinju Gvendolin Filip.

Taša Ristić pobjednica je posljednja dva europska prvenstva u karateu i prvakinja Mediterana. Na svečanoj ceremoniji zatvaranja Europskih igara u Minsku u nedjelju, 30. lipnja 2019. godine, nosila je zastavu Slovenije.

Podsjećamo da su, prema rezultatima drugih po redu Europskih igara, slovenski sportaši osvojili 4 zlatne, 1 srebrnu i 1 brončanu medalju. Natjecanja su se održavala od 21. do 30. lipnja 2019. godine. Tih dana Minsk je posjetilo 8 tisuća turista. Budžet turnira bio je 265 milijuna dolara.

Izvor: efnet.si