Studentkinja Ekonomskog fakulteta u Ljubljani osvojila je srebrnu medalju na Evropskim igrama

Studentkinja Ekonomskog fakulteta u Ljubljani Tjaša Ristić osvojila je srebrnu medalju na Evropskim igrama u Minsku. U finalnoj utakmici u težinskoj kategoriji do 61 kg, slovenačka karatistkinja ustupila je mesto Ukrajinki Aniti Serjoginoj. U polufinalnoj borbi pobedila je  Francuskinju Gvendolin Filip.

Taša Ristić dobitnica je posljednja dva evropska prvenstva u karateu i prvak Mediterana. Na svečanoj ceremoniji zatvaranja Europskih igara u Minsku u nedelju, 30. juna 2019. godine, nosila je zastavu Slovenije.

Podsećamo da su, prema rezultatima  drugih po redu Evropskih igara slovenački sportisti osvojili 4 zlatne, 1 srebrnu i 1 bronzanu medalju. Takmičenja su se održavala od 21. do 30. juna 2019. godine. Tih dana Minsk je posetilo 8 hiljada turista. Budžet turnira bio je 265 miliona dolara.

Izvor: efnet.si