Дива не сталося – до Франції вирушає Україна.

Гра на вщерть заповненому стадіоні Людскі врт у Маріборі розпочалася без розвідки. Словенці зі старту намагалися взяти надвисокий темп і навязати українцям свою гру. Ті, однак, намагалися не поступатися суперникові в індивідуальних єдиноборствах і самі відповідали надгострими фланговими контрвипадами. До певного часу обидві команди не поступалися одна одній у фізичній витривалості, проте згодом витрачені сили і гіперемоційність господарів поля все ж далися взнаки.

Гра проходила практично «без середини поля». Градус боротьби і високі ставки призвели до великої кількості фолів, симуляцій і зіткнень з обох боків. Уболівальники несамовито підтримували своїх улюбленців, часом – у неспортивний і агресивний спосіб. Вже на другій хвилині зустрічі «гірчичник» отримав капітан словенців Боштьян Цесар, а на пятій – «любязністю» у відповідь відзначився капітан українців Євген Коноплянка.

winner2

Наполегливість і захмарна мотивація гравців збірної Словенії дали плоди на дванадцятій хвилині зустрічі. М’яч після пострілу капітана господарів Боштьяна Цесара «зняв павутиння» воріт Андрія П’ятова – одного з кращих гравців збірної України останнього відбіркового турніру до ЄВРО-2016 (всього 4 голи в 10 іграх).

winner3

Пропущений м’яч не знітив гостей і гра тривала на зустрічних курсах. Арбітр Гюнет Чакір (Туреччина) неодразово гасив запал футболістів, часто-густо заплющуючи очі на відверто грубу гру. 12994 вболівальники на Людскому врті підливали масло у вогонь, викрикуючи образливі і провокаційні гасла, а згодом (на 87-й хвилині) геть засипавши воротарський майданчик Андрія П’ятова палаючими фаєрами.

Наприкінці другого тайму, коли стало зрозуміло, що українці практично не поступаються господарям поля, а організовану оборону гостей не вдається зламати, словенці вдалися до грубих фолів і деколи просто зривалися.

На 90-й хвилині пряму червону картку отримав захисник господарів Мішо Бречко, відверто грубо заваливши прискоруючогося на своїй половині поля українського капітана Євгена Коноплянку. Цей момент підкреслив марність спроб словенців домогтися потрібного результату як спортивними, так і неспортивними методами. За час, що залишився словенці стоїчно атакували володіння Андрія П’ятова, намагаючись влаштувати облогу, але, врешті-решт, стикнулися з разючим контрударом українців.

Півзахисник Кевін Кампл упав і втратив м’яч неподалік від центру поля, українці втрьох вийшли на одного воротаря Саміра Ґандановича. Форвард українців Артем Кравець віддав пас на Андрія Ярмоленка, і той вразив уже порожні ворота. Йшла сьома додана хвилина матчу.

Рівно за шістнадцять років після пам’ятного матчу 17 листопада 2000 року в Києві (1:1), Україна взяла заслужений реванш і перервала негативну серію з п’яти програних стикових зустрічей плей-офф до першостей Європи і світу.