Тіна Трстеньяк і Анамарія Веленшек – висхідні зірки словенського дзюдо.

На чемпіонаті світу з дзюдо в Астані Анамарія Веленшек виграла срібло у категорії до 78 кг. А минулого четверга Тіна Трстеньяк виграла золото в категорії до 63 кг., Це – найвище досягнення словенської збірної в історії чемпіонату світу з дзюдо.

Анамарія Веленшек на чемпіонаті світу з дзюдо в Астані (Казахстан) виграла срібну медаль у категорії до 78 кілограмів. У боротьбі за золоту медаль у додатковий час фінального двобою вона поступилася 20-річній японці Мамі Умекі. «З одного боку, я дуже рада. Друге місце на чемпіонаті світу – це немало. З іншого боку, я розчарована, оскільки знаю, що могла бути на вершині», – так прокоментувала свій виступ словенська дзюдоїстка.

Після закінчення чотирьох хвилин фінального двобою суперниці не набрали очок. Японська спортсменка, захопивши ініціативу на другій хвилині доданого часу, схилила результат боротьби на свою користь і тим самим виборола титул чемпіонки світу.

Анамарія Веленшек, бронзовий призер торішнього чемпіонату світу в російському Челябінську, в першому раунді була вільна, а потім на шляху до фіналу перемогла росіянку Анастасію Дмитрієву і представницю Південної Кореї Юїн Парк. У чвертьфіналі вона здолала олімпійську віце-чемпіонку Геми Гіббонс, а у півфіналі – торішню віце-чемпіонку француженку Одрі Чеуме.

У четвер, 27 серпня, 25-річна уродженка м. Цельє Тіна Трстеньяк впевнено завоювала титул чемпіонки світу в категорії до 63 кг. Вона досягла найбільшого успіху словенської збірної в історії чемпіонату світу з дзюдо. У відмінному стилі вона з легкістю здолала всіх своїх конкуренток, яких було 5. У фіналі була переможена попередня володарка титулу француженка Кларіс Агбегнено.

Вихованка тренера Мар’яна Фабьяна на шляху до півфіналу записала до свого активу три перемоги. Спочатку вона перемогла росіянку Парі Сурікатову, потім італійку Едвіге Гвенда, і в чвертьфіналі – монголку Мунхзаю Цедевсурен. У півфіналі Тіна Трстеньяк вистояла проти голландки Джул Франссен. Ця перемога подарувала словенській дзюдоїстці путівку на Олімпіаду-2016 у Ріо-де-Жанейро. «Я рада цьому результату. Слів подяки, звичайно ж, заслуговують мій тренер, Мар’ян Фабьян, Уршка, Ігор і всі члени нашого клубу. Завтра я починаю готуватися до нових змагань, але я дуже задоволена цією перемогою. Не хочу бути наступною Уршкою Жолнір. Вона – одна-єдина у своєму роді. Я – Тіна Трстеньяк», – заявила нова чемпіонка світу з дзюдо.

Словенські дзюдоїсти і дзюдоїстки за всю історію участі в чемпіонатах світу привозили тільки одне срібло (Полавдер, 2007) і сім бронзових медалей. Ця перша словенська золота медаль виводить словенське дзюдо на рівень світової еліти, що напередодні Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро 2016 р. обнадіює збірну на відмінні результати.

Джерела: rtvslo.sirtvslo.si