Веселка Пєвець і Горазд Тіршек — чемпіонка і віце-чемпіон Параолімпійських ігор 2016

Під час Параолімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро словенка Веселка Пєвець виграла золоту медаль у стрільбі із пневматичної гвинтівки (дисципліна R4 у категорії SH2). Успіх збірної Словенії підкріпив Франчек Горазд Тіршек, який виборов срібло.

У фіналі, в якому відповідно до нових правил вісімка спортсменів змагається за нокаут-системою, представники Словенії розіграли перед глядачам справжню драму. Доля золота вирішувалася одним пострілом під час другої спроби, за підсумками якої Пєвець на 0,2 балу випередила Тіршека (211,0–210,9).

Веселка Співак і Горазд Тірсек - чемпіони і віце-чемпіон Паралімпійських ігор 2016

Він довго лідирував, більше одного раунду, Пєвець йшла третьою, потім спустилася на четверте місце, але у вирішальний момент, завдяки влучним пострілам, досягла найбільшого успіху в своїй кар’єрі. Перед останньою серією з двох спроб Тіршек мав перевагу в 0,3 балу, виконавши постріли на 10,4 і 10,1 балу. Пєвець показала результати у 10,3 і 10,7 балу, які принесли їй перемогу.

Для Тіршека це друга параолімпійська медаль після Ігор 2012 року в Лондоні, де він також завоював срібло, а для дебютантки найбільших змагань спортсменів з обмеженими можливостями Веселки Пєвець ця медаль стала першою в її кар’єрі.

Джерело: rtvslo.si