Словенський спортсмен став переможцем етапу Кубку світу зі стрибків з трампліну.

Словенський спортсмен Петер Превц став переможцем етапу Кубку світу зі стрибків з трампліну в Нижньому Тагілі (РФ). Це – сьома аналогічна перемога в його кар’єрі і 31-е призове місце на всіх змаганнях заліку Кубку світу. Наступний тріумф дозволить йому наздогнати абсолютного словенського рекордсмена Приможа Петерка, на рахунку якого 32 перемоги.

В другий день змагань словенець, який торік був другим у загальному залікові Кубку світу, на трампліні К-120 виконав обидва стрибка далі 130 метрів. Причому з другої спроби він стрибнув на 139,5 метрів, встановивши новий рекорд трампліну (попередній становив 138 метрів). Другим став австрієць Міхаель Ґайбек, який вперше цього сезону зійшов на подіум. Бронза дісталася норвежцю Йохану Анре Форфангу.

Лідер Кубку світу німець Зеверін Фройнд виступив невдало. Вигравши в суботу, в неділю Фройнд став лише 12-м. Такий результат опустив чемпіона світу на друге місце в загальному заліку. Жовту майку лідера у нього перехопив Петер Превц.

Наступний етап Кубка світу стане заключним перед «Турне чотирьох трамплінів». Він відбудеться наступними вихідними у швейцарському Енгельберзі.

Також Петер Превц встановив світовий рекорд зі стрибків у довжину з трампліну. Словенець вже раніше перемагав на етапі Кубка світу – в  норвезькому Вікерсунде. Там він оновив світовий рекорд з найдовшого стрибка. Петер Превц з другої спроби перевищив позначку в 250 метрів. Цей результат став новим рекордом планети. Попереднє досягнення (246,5 метрів), встановлене 2011 року на цьому ж трампліні, належало норвежцю Йоґану Ремену Евенсену.

У свої скромні 22 року словенець вже є триразовим призером Чемпіонатів світу і дворазовим призером Олімпіади-2014 у Сочі.

Крім того, Петер Превц став першим рекордсменом світу на цій дистанції, який не представляє країни Скандинавії.