Ян Облак – головний герой мадридського Атлетіко в мюнхенській драмі

Виходець із м. Шкофя Лока у вчорашньому повторному півфінальному поєдинку Ліги чемпіонів УЄФА взяв пенальті від Томаса Мюллера і, незважаючи на поразку рідного клубу мюнхенської Баварії (1: 2), завдяки правилу виїзного гола вивів «матрацників» у фінал. 28 травня 2016 року на легендарному міланському стадіоні Сан-Сіро його рідний клуб Атлетіко Мадрид вдруге за останні три роки побореться за звання кращої команди Старого світу.

Ян Облак

Вчора ввечері на переповненому Олімпійському стадіоні в Мюнхені Ян Облак парирував десять найнебезпечніших ударів в створ, а також відбив пенальті Томаса Мюллера, завдяки чому іспанські ЗМІ назвали його головним героєм Атлетіко

Любляна. Мадридський Атлетіко став першим фіналістом цьогорічного розіграшу Ліги чемпіонів УЄФА і 28 травня зіграє у вирішальному матчі на міланському стадіоні Сан-Сіро. У драматичному повторному поєдинку, повному несподіваних ігрових епізодів (наприклад, два парирувані воротарями пенальті), Атлетіко поступився в Мюнхені 1: 2, але, завдяки гостьовому голу, який призвів до підсумкового рахунку 2: 2, вибив мюнхенського гранда з турніру. Особливо відзначився словенський голкіпер мадридського клубу Ян Облак, взяши на 34-й хвилині одинадцятиметровий удар від Томаса Мюллера.

Як до мадридських суперників в червоно-білій формі готувалися Хосеп Гвардіола, Франк Рібері, Роберт Левандовскі та інші лідери Баварії? Відповідь була блискавичною. Баварці обрушили всю міць своїх атак, задіявши швидкі подачі, флангові прориви, намагаючись знайти пролом в обороні Атлетіко, справедливо званою кращою в Європі. 601 хвилина без пропущених м’ячів – красномовне тому підтвердження.

Господарям вдалося відкрити рахунок після першої півгодини гри. Августо Фернандес порушив правила на підступах до штрафного майданчика. Удар викликався виконувати баск Хаві Алонсо, він пробив по центру і, потрапивши в живу стінку з гравців, з допомогою рикошету зумів дезорієнтувати Облака. М’яч по дорозі в сітку воріт зачепив Хосе Маріо Хіменеса і змінив напрямок польоту так, що Ян Облак був безсилий. До пропущеного м’яча Ян Облак відстояв на нуль 30 матчів у всіх турнірах.

Атаки баварців не припинялися, і на 34-й хвилині вони знову були винагороджені на сміливу атаку. Хіменес після виконаного вільного удару не по правилах зупинив у своєму штрафному ще одного баска в Баварії – Хаві Мартінеса. Турецький арбітр Гюнет Чакир обгрунтовано вказав на точку. Але в дуелі Томаса Мюллера і Яна Облака переможцем впевнено вийшов словенський голкіпер. Мюллер не забив вже свій четвертий пенальті з останніх восьми.

Подвиг Облака зберіг Атлетіко в грі, а гол Антуана Грізманн на 54-й хвилині став для Баварії холодним душем. Роберт Левандовскі майже за 15 хвилин до закінчення зустрічі воскресив надії Баварії, гарантувавши нервову кінцівку. У ній героями стали обидва воротарі. Мануель Нойер взяв пенальті від Фернандо Торреса, а Ян Облак зберіг ворота на замку в заключні хвилини матчу і допоміг клубу вдруге за останні три роки пробитися у фінал Ліги чемпіонів УЄФА. Іспанська спортивна газета Marca оголосила Яна Облака кращим гравцем Атлетіко.

Антуан Грізманн, форвард Атлетіко: «Ми на сьомому небі від щастя. Проти виключно сильного суперника нам довелося ретельно захищатися і намагатися забити гол. Вдалося і те, і інше. Баварія була краще, але ми зуміли провести вирішальний гостьовий гол. Нам варто уникати ілюзій і твердо стояти на ногах. До фіналу Ліги чемпіонів потрібно серйозно сконцентруватися на вирішальних матчах Прімери що залишилися».

Роберт Левандовскі, форвард Баварії: «Важко змиритися з фактом, що після такої гри і такої боротьби ми не у фіналі. Атлетіко скористався своїм єдиним шансом в матчі, по суті, це був наш подарунок, як би там не було, мені дуже боляче через такоий результат матчу, адже в цей вечір ми вклали багато енергії».