Збірна Словенії увійшла до еліти світового волейболу

Збірна Словенії з волейболу, чинний віце-чемпіон Європи, увійшла до елітного дивізіону (12 кращих збірних світу), вигравши турнір другої ліги. У фіналі Словенія розгромила Японію з рахунком 3:0. Мітья Гаспаріні набрав 15 очок, Клемен Чебуль – 13, Ален Пайенк і Тіні Урнаут – по 11. Знову на подачах відмінно зіграв Деян Винчич.

Попереду на волейболістів чекає невеличкий перепочинок, після якого розпочнеться підготовка до чемпіонату Європи в Польщі, де словенській команді належить захищати титул віце-чемпіонів.

У вирішальних матчах з Голландією і Японією підопічні Слободана Ковача виграли всі періоди. Загалом у турнірі другого дивізіону Всесвітньої ліги збірна Словенії з волейболу здобула дев’ять перемог і завоювала путівку до елітного дивізіону, однак з огляду на можливі зміни у Міжнародній федерації волейболу (FIVB) дане питання залишається відкритим.

На початку фінального поєдинку японцям вдалося повести в рахунку (2:0), проте завдяки зусиллям Урнаута і Винчича, Словенія перехопила ініціативу і вийшла вперед – 4:2. Далі команда Слободана Ковачича зловила кураж і пішла з рахунком 8:4 на першу технічну перерву. Перша подача словенців була результативною, гравці добре діяли під сіткою і розрив поступово збільшився до 11: 5, а до другої технічної перерви збільшився ще більше – 16:8.

У другому періоді японцям знову вдався стартовий ривок – 2: 0, однак Словенії знову вдалося вирівняти гру. На першу технічну перерву словенці пішли з рахунком 8: 6, перед другою перервою також зберігався мінімальний відрив – 16:14. Далі японці чинили запеклий опір і навіть зуміли зрівняти рахунок (22:22). Однак кінець періоду залишився за словенцями – 25:22.

Початок третього періоду залишився за словенцями. Стартовий ривок «+3» – і потім японцям тільки з великими труднощами вдалося зрівняти рахунок – 4:4, проте змінити ситуацію вони були вже не в силах – Словенія вийшла вперед, а потім зміцнила перевагу – 11:7. Тренерський штаб Японії взяв 30-секундний тайм-аут, але це не допомогло. Хороші блоки і натиск в атаці, де вдало діяв Гаспаріні, дозволив Словенії спочатку піти у відрив на 6 очок, а завдяки Ейсу Винчичу і результативним подачам Винчича і Пайенка, збільшити рахунок до 21:13. Кінцівка зустрічі не принесла ніяких несподіванок, і словенці перемогли – 25:17. Фінальну крапку у поєдинку після подачі Винчича поставив герой матчу Гаспаріні.

У матчі за 3-е місце Австралія взяла верх над Голландією – 3: 0. Цього року в елітному дивізіоні Всесвітньої ліги зіграють: Франція, Бразилія, Сербія, Росія, Канада, США, Бельгія, Польща, Болгарія, Аргентина, Іран та Італія.