Збірна Словенії з баскетболу обіграла іспанців у півфіналі

На чемпіонаті Європи словенці на чолі з капітаном Гораном Драгічем викликали сенсацію, обігравши Іспанію – чинного володаря титулу і головного фаворита турніру – з рахунком 92:72.

Суперник національної збірної у фінальній грі 17 вересня визначиться сьогодні увечері після завершення матчу між Росією і Сербією.

Уже в першій частині напруженої гри Словенія (крім стартового відрізка) вела в рахунку. Перші 9 очок словенці заробили, вдало виконавши триочкові. Відзначилися Рендольф, Блажіч і Драгіч.

Після триочкового Дончіча Словенія змогла лише на мить зітхнути з полегшенням (29:35), адже чемпіони Європи зуміли заробити 4 очка (Родрігес, Й. Ернан Гомес). Дончіч ще раз відзначився триочковим, але М. Гасоль в контратаці скоротив рахунок до 38:40.

Перед перервою Саша Загорац повернув ініціативу словенцям. Спочатку він виконав триочковий (38:45), а потім змусив М. Гасола помилитися в атаці. Грамотна комбінація Ніколіч – Відмара дозволила словенцям збільшити відрив до 9 очок (38:47).

У першій половині другої 30-хвилинки результативний кидок виконав Рубіо. Через довгий час себе в атаці «показав» Рендольф (47:57). Наступний його кидок змусив уболівальників встати (50:63), а потім захоплюючу комбінацію завершив Дімец (52:65).

Іспанія перейшла до зональної оборони, яку відразу ж «розкрив» Препеліч (57:76). Новий триочковий – і в сумі гравець набирає 13 очок. Іспанія реалізує свої моменти, набирає 5 очок і скорочує відрив (62:76). Капітан Горан Драгіч на 35-й хвилині вдало виконав триочковий і перевага словенців зросла до 62:83.

Іспанія – Словенія 72:92 (19:25, 26:24, 12:24, 15:19).