Збірна Словенії з баскетболу взяла золото на чемпіонаті Європи

У вирішальному матчі словенці обіграли сербів з рахунком 93:85. Для Словенії – це найвище спортивне досягнення у чоловічому заліку серед усіх ігрових видів спорту.

Горан Драгіч чудово зіграв у фіналі, набравши 35 очок і встановивши рекорд нинішньої першості. У вирішальний відрізок матчу втомленого капітана замінив Олексій Ніколіч. Свою частку в успіх команди вніс і Клемен Препеліч (21 очко).

Стартові 10 хвилин матчу пройшли у рівній боротьбі. Першими ж шансами скористалися Блажіч і Мурічі, які набрали перші 5 очок для Словенії. Але серби, в першу чергу, Кузьмич, зуміли вивести свою команду вперед (7:10).

Однак Словенія чудово відіграла другу чверть (36:25), після першої половини матчу рахунок був 56:47. У третій чверті Сербія повела (77:78), але Препеліч вчасно реалізував триочковий. Блокадою суперників допоміг команді і Гашпер Відмара. Реалізувавши два вільних, Ніколіч остаточно забезпечив перемогу словенцям, довівши рахунок до 90:82.

У матчі за третє місце Іспанія обіграла Росію – 93:85.