Жіноча збірна Словенії з гандболу вийшла у фінальний турнір чемпіонату світу

Жіноча збірна Словенії з гандболу вперше за останні 12 років зуміла кваліфікуватися у фінальний турнір Чемпіонату світу, за сумою двох матчів обігравши збірну Хорватії (28:23, 27:28). Незважаючи на програш вдома з мінімальним рахунком (27:28), словенські гандболістки, за рахунок результативної виїзної перемоги, завоювали путівку на Чемпіонат світу, який проходитиме у Німеччині 1-17 грудня 2017 року.

Поєдинок у відповідь не став легкою прогулянкою для словенських спортсменок. Вони погано розпочали зустріч, і в підсумку неефективна атака та слабка гра у захисті призвели до того, що Словенія на 24-й хвилині поступалася в рахунку 7 м’ячів (7:13). До кінця перших 30 хвилин словенкам вдалося вирівняти гру, скоротивши відставання за рахунком до 4 балів (12:16).

Наступні 30 хвилин словенки виглядали краще. Місце у воротах збірної знову зайняла Міша Марінчек, котра парирувала небезпечну атаку хорватської гандболістки, а потім результативний кидок вдався Анне Мавсар (13:16). Темп гри прискорився, і на 6-й хвилині наступних 30 хвилин після красивої контратаки удача всміхнулася Полоне Барич, яка скоротила відставання до мінімуму (18:19). Однак хорватки продовжували боротися. На 43-й хвилині Майя Ужмах, центральна захисниця збірної Словенії, заробила третє двохвилинне видалення і червону картку, а Словенія до цього моменту поступалася за рахунком 4 голи (19:23).

Вихованки Уроша Брегара у вирішальні моменти зустрічі проявили себе не кращим чином і зробили серію помилок, однак, завдяки самовіддачі, зуміли уникнути гіршого. На 52-й хвилині словенки, після голу Анни Мавсар, скоротили відрив за рахунком до мінімуму (23:24) і у заключні 7 хвилин зуміли вистояти, зберігши необхідний результат. В останній атаці словенські гандболістки мали шанс зрівняти рахунок, проте кидок Грос парирувала хорватський голкіпер.

Кращими бомбардирами словенської збірної стали Тьяша Станко (7 м’ячів) і Анна Мавсар (6 м’ячів).

В останній раз жіноча збірна Словенії виступала у фінальному турнірі Чемпіонату світу з гандболу в Росії (2005), зайнявши 14-е місце. У своєму дебютному виступі на Чемпіонаті світу у Німеччині (1997) словенки були 18-ми, на другому чемпіонаті світу в Італії (2001) – 9-ми, а кращий результат словенські гандболістки показали у фінальній частині першості світу в Хорватії (2003), зайнявши 8-е місце.