Zlata in srebrna medalja v powerliftingu za slovenske univerze na Univerzitetnem svetovnem pokalu

Na Univerzitetnem svetovnem pokalu v powerliftingu je Katja Babič z Univerze v Ljubljani slavila zmago v kategoriji do 52 kg, po končanih vseh nastopih v ženski konkurenci pa je postala tudi druga najboljša po točkah med vsemi tekmovalkami. V kategoriji do 93 kg je srebrno medaljo dodal še Vid Leskovar (Šolski center Ptuj). Rok Kar z Univerze v Mariboru je v isti kategoriji osvojil šestnajsto mesto, Matic Hren z Univerze v Mariboru pa v kategoriji do 105 kg četrto mesto.

Matic Hren je prikazal izjemno borbenost in srčnost, ko je vse do konca tekmovanja zasledoval in poskušal osvojiti tretje mesto v kategoriji do 105 kg. 23-letni študent ekonomije je s seštevkom 707,5 kg osvojil odlično 4. mesto. Po treh uspešnih počepih in z doseženim osebnim rekordom, 252,5 kg, je bil žal neuspešen v tretjih poskusih potiska s prsi in mrtvega dviga: oba bi mu prinesla bronasti medalji v omenjenih disciplinah. Zaključil je z dvigoma 170 kg v potisku in 285 kg v mrtvem dvigu, s čimer je izboljšal svoj osebni rekord tudi v seštevku.

Vir: um.si